Primář: MUDr. Petra CHMELAŘOVÁ

 

Oddělení 23 - nově zrekonstruované, nadstandardně vybavené, koedukované oddělení s kapacitou 30 lůžek.

Oddělení nabízí ucelenou psychosociální rehabilitaci pro pacienty s chronickým psychotickým onemocněním, s cílem připravit pacienty na samostatný život mimo zdravotnické zařízení.

Oddělení je vhodné pro motivované pacienty, stabilizované v rámci jejich onemocnění natolik, aby byli schopni účasti v náročnějším terapeutickém režimu.

S pacienty pracuje psychiatr, nelékařský zdravotnický personál, psycholog, pedagog volného času, ergoterapeut, muzikoterapeut a sociální pracovník.  

Oddělení úzce spolupracuje s neziskovými a příspěvkovými organizacemi (mj. Fokus a Ledovec).

Pacienti získají zkušenosti a dovednosti potřebné pro návrat do běžného života.

Krom léčebných a psychologických aktivit je součástí terapie nácvik komunikačních a sociálních dovedností, speciálně pedagogická aktivizace, práce na PC (kognitivní program Happy Neuron), nácvik finanční gramotnosti, nácvik nákupů, cvičná kuchyňka, praní prádla, výlety a sportovní činnost a další.

 

Oddělení 27 - koedukované oddělení s rozšířeným psychoterapeutickým programem, určené pro motivované pacienty.

Je určeno pro klienty s poruchami ze spektra afektivních, neurotických, psychotických poruch (bez akutního neklidu), osobnostních poruch.    

Posláním oddělení je diagnostika, psychofarmakoterapie a psychoterapeutické vedení. Je vhodné pro motivované klienty schopné a ochotné dodržovat režim oddělení. Pracovní tým zahrnuje lékaře psychiatry, psychology, nelékařský zdravotnický personál, ergoterapeutky, sociální pracovnici. Nabízíme individuální a skupinovou psychoterapii, ergoterapii, arteterapii, možnost sportovního vyžití (pingpongový stůl, rotoped, docházka na jógu, relaxační techniky atd.)

Prostředí oddělení je příjemně zařízené, nově zrekonstruované, k dispozici jsou 2-3lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, společenská místnost s TV, DVD. Oddělení je rozděleno na dvě části po 22 lůžkách, obě koedukovaná, oddělení A je příjmové uzavřené, oddělení B je doléčovací otevřené.

Klienti jsou na oddělení překládáni po zaléčení na příjmových odděleních nemocnice, nebo přijímáni po předchozí telefonické domluvě přímo z ambulantní péče (tel. na ošetřující lékaře 377 813 104, ústředna 377 813 111).


Oddělení 29 - příjmové oddělení pro ženy, určené pro léčbu a diagnostiku širokého spektra duševních poruch, bez akutního neklidu.

Je určeno pro příjmy klientek s diagnozami převážně psychotických a afektivních poruch v akutní fázi onemocnění (bez známek agrese a psychomotorického neklidu). Cílem oddělení je diagnostika a včasné zahájení a nastavení optimální farmakoterapie. Po zvládnutí akutního stavu zůstávají klientky k doléčení na našem oddělení, kdy mohou využít individuální i skupinovou (především edukační) psychoterapii, ergoterapii, nebo jsou překládány na oddělení s rozšířeným psychoterapeutickým programem.

Prostředí oddělení je nově zrekonstruované, jsou k dispozici převážně třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, jídelna s TV, společenská, ergoterapeutická místnost. Oddělení má dvě části po 24 lůžkách, oddělení 29A slouží k přijímání klientek, oddělení B k doléčení.

 

 Oddělení 23

 

 Oddělení 27

29.odd

 Oddělení 29

Video

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany
IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

linkedin logo

Certifikát kvality a bezpečí
Certifikát kvality a bezpečí

 

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE/LÉKAŘKU

se specializovanou způsobilostí

v oboru psychiatrie

 

Další volné pozice

 

Kvalitní a bezpečná nemocnice
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018

 

Dotační programy

norske fondy

iop

  SSL certifikát

 eu opz

© 2019 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz