Zast. primář: MUDr. Anna HRINKOVÁ

Jedná se gerontopsychiatrický primariát, překladového typu s celkovým počtem 99 lůžek, určený k doléčování psychických poruch žen a mužů vyššího věku, kteří byli přijati a vyšetřeni na příjmovém gerontopsychiatrickém oddělení. Návštěvy jsou dle návštěvního řádu denně od 13 do 17 hodin, včetně sobot, nedělí a státních svátků, kdy jsou návštěvy i dopoledne od 9 do 11 hodin. Finanční náležitosti pacientů zabezpečuje sociální pracovnice. Na oddělení dochází rehabilitační terapeutka k provádění léčebné tělesné výchovy, nácviku hybnosti apod. Léčení přidružených tělesných onemocnění je zajištěno týmem konsiliárních lékařů příslušných oborů. V mimopracovní době je k dispozici lékařská služba složená z psychiatra a internisty.

Oddělení 7 je nově rekonstruované oddělení s kapacitou 30 lůžek pro ženy, k dispozici jsou 2 až 3 lůžkové pokoje s blízkým hygienickým zázemím, oddělení je určené především pro imobilní nemocné, které jsou závislé na celodenní ošetřovatelské péči, většinou s těžkým kognitivním postižením v rámci základního onemocnění organických poruch, vč. terminálních stavů. U imobilních ležících pacientů máme k dispozici aktivní antidekubitní matrace.

Oddělení 10 prošlo v r. 2016 částečnou rekonstrukční úpravou. Jedná se o koedukované oddělení pro 38 pacientů, z toho 21 lůžek pro ženy a 17 lůžek pro muže, s nutnou následnou psychiatrickou léčbou pro kognitivní postižení a se širokým spektrem psychických chorob (organické poruchy, schizofrenie, reziduální stavy). K dispozici máme 4 až 5 lůžkové pokoje. Na oddělení je kromě psychiatrické léčby poskytována komplexní ošetřovatelská péče. Na oddělení pracuje ergoterapeutka realizující provádění psychoterapeutických aktivit jako je např. arteterapie, činnostní terapie, četba, nácvik orientace - s přihlédnutím ke stupni kognitivního deficitu pacientů. V létě mohou pacienti pobývat na terase.

Oddělení 31 je ženské oddělení s 31 lůžky určené pro převážně mobilní nemocné s různým spektrem psychických onemocnění (organické poruchy, afektivní poruchy, schizofrenie, vč. reziduálních stavů). K dispozici jsou několikalůžkové pokoje. Na oddělení probíhá psychosociální rehabilitace formou ergoterapie, arteterapie, přípravné programy pro podporu zlepšení sebepéče apod.

 
 
07.odd

Oddělení 7

 
10.odd

Oddělení 10

 
23. odd
 Oddělení 31

Video

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany
IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

linkedin logo

Certifikát kvality a bezpečí
Certifikát kvality a bezpečí

 

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE/LÉKAŘKU

se specializovanou způsobilostí

v oboru psychiatrie

 

Další volné pozice

 

Kvalitní a bezpečná nemocnice
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018

 

Dotační programy

norske fondy

iop

  SSL certifikát

 eu opz

© 2019 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz