Informace o zdravotním stavu vašeho blízkého podáváme osobně ve středu mezi 13.-14. h, popř. dle individuální domluvy. Telefonovat můžete v úterý a ve čtvrtek mezi 13.-14. h.

Návštěvy na našem oddělení jsou denně od 13 do 17 h, o víkendu i dopoledne od 9 do 11 h. Mimo návštěvní hodiny jsou návštěvy možné po předchozí domluvě s lékařem.

Délka hospitalizace záleží na zdravotním stavu nemocného, po jeho kompenzaci je hospitalizace ukončena. Pokud rodina není schopna zajistit potřebnou následnou péči v domácím prostředí, je nutné, aby zajistila sociální službu (pečovatelskou službu, stacionář, domov pro seniory apod.). S tímto může pomoci sociální odbor Městského úřadu (dle trvalého bydliště nemocného), popř. se již s konkrétními dotazy obraťte na naši sociální pracovnici (pracovní dny 6-8,30 a 13-14 h). Sociální pracovnice může pomoci i se zajištěním dosílky důchodu pacienta do naší nemocnice, s přeposíláním pošty, zajištěním plateb apod.

Naši pacienti by měli mít z domova: hygienické potřeby (sprchový gel, šampón, potřeby na ústní hygienu, holení, hřeben atd.), přezůvky, finanční hotovost pro případ zvláštní potřeby pacienta (např. pedikúra, speciální masti, nutriční doplňky). Doporučená částka je cca 1000 Kč. Peníze je možno nechat u sestřiček oddělení (budou uloženy v centrálním trezoru nemocnice na jméno pacienta) nebo poslat na účet č.: 0725290359/0800, variabilní symbol: rodné číslo pacienta (za příchozí platbu se hradí poplatek 7 Kč). Nevyčerpané finance dostane pacient při propuštění. V případě zájmu lze vyhotovit písemné vyúčtování. Bližší informace vám poskytne sociální pracovnice oddělení.

Oblečení poskytuje pacientům po dobu hospitalizace naše nemocnice, aby byla zajištěna možnost okamžitého převlečení v případě znečistění. Pokud si pacient (a/nebo jeho rodina) přeje, aby měl svoje vlastní oblečení, přebírá si za něj odpovědnost a rodina musí zajistit pravidelně odvoz špinavého prádla. (Týká se pouze pacientů ze stanice C).

Mobilní telefon (hodinky, šperky) je možno nechat pacientovi na vlastní zodpovědnost s vědomím možné ztráty či poškození. Nabíječka musí být uložena na sesterně příslušné stanice (bezpečnost). Z důvodu bezpečnosti u sebe pacienti nesmí mít ani zrcátko, nůž, nůžky spreje apod.

Pacienti mají na oddělení zajištěnou pravidelnou stravu. Chcete-li svému blízkému přilepšit, předejte potraviny (např. jogurty, ovoce, sladkosti) či pití podepsané sestřičkám příslušné stanice. Potraviny jsou uloženy na kuchyňce v prostorách k tomu určených a pacientovi postupně předávány dle jeho přání nebo automaticky při svačinách.

Video

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany
IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

linkedin logo

Certifikát kvality a bezpečí
Certifikát kvality a bezpečí

 

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE/LÉKAŘKU

se specializovanou způsobilostí

v oboru psychiatrie

 

Další volné pozice

 

Kvalitní a bezpečná nemocnice
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018

 

Dotační programy

norske fondy

iop

  SSL certifikát

 eu opz

© 2019 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz