Primář: MUDr. Vanda FRANKOVÁ

Oddělení 6 je příjmové gerontopsychiatrické oddělení určené pro diagnostiku a léčbu duševních onemocnění vyššího věku. Řeší se zde zejména problematika poruch chování u pacientů s různými typy demencí, vč. Alzheimerovy choroby, dále depresivní a úzkostné poruchy, psychózy, stavy, které vyžadují hospitalizaci nebo kde byla neúspěšná léčba ambulantní.

Oddělení má 42 lůžek pro ženy i muže. Je situováno na třech podlažích a rozděleno na tři stanice. Stanice A a B jsou určeny především pro pacienty, kteří vyžadují zvýšenou ošetřovatelskou péči, stanice C pro mobilní, více soběstačné pacienty. Překlady mezi stanicemi záleží na aktuálním stavu nemocného a možnostech oddělení.

V rámci příjmového vyšetření se provádí základní laboratorní skrínink, RTG plic, EKG, interní a psychiatrické vyšetření, další vyšetření (psychologické, neurologické atd.) pak dle případně zjištěné patologie. Vedle farmakoterapie a psychoterapie je kladen důraz i na terapii aktivační – např. kognitivně stimulační, ergoterapii a arteterapii, kterou provádějí školené pracovnice ve spolupráci s personálem oddělení.

Nemocní, kteří vyžadují déletrvající hospitalizaci, jsou překládáni na následná gerontopsychiatrická oddělení léčebny (primariát VII a XIII).

 

  

06.odd

Video

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany
IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

linkedin logo

Certifikát kvality a bezpečí
Certifikát kvality a bezpečí

 

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE/LÉKAŘKU

se specializovanou způsobilostí

v oboru psychiatrie

 

Další volné pozice

 

Kvalitní a bezpečná nemocnice
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018

 

Dotační programy

norske fondy

iop

  SSL certifikát

 eu opz

© 2019 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz