Primář: MUDr. Lenka VLKOVÁ

Oddělení 3, 4, 5 je následné gerontopsychiatrické oddělení, určené pro ženy (odd. 3) a muže (odd. 4, 5) s psychickým onemocněním ve vyšším věku. Nejčastěji se jedná o pacienty s různými typy demence, depresivních poruch či pacienty s onemocněními schizofrenního okruhu. U mladších pacientů pod 65 let pak jde o pacienty s presenilní formou demence, s ethylickou demencí a o poúrazové či pozánětlivé stavy s postižením hlavy a mozku.

Oddělení 3 má 35 lůžek, odd. 4  43 lůžek a oddělení 5  44 lůžek, všechna oddělení jsou uzavřeného typu. Na každém oddělení jsou vyhrazeny 2 ložnice pro ležící pacienty se zvýšenou péčí. Tyto ložnice mají lůžka s antidekubitárními matracemi. Mobilní pacienti tráví většinu času během dne na denní místnosti, která je vybavena televizí.

Denně na odděleních probíhají vizity ošetřujícím lékařem, 1x týdně primářem. Kromě lékařské a ošetřovatelské péče u pacientů probíhá kognitivní terapie a ergoterapie. Ošetřující lékař dle stavu pacienta může indikovat rehabilitaci, která probíhá na oddělení, případně po doporučení specialistou může být pacient odváděn na procedury na centrální rehabilitaci.

V případě potřeby na oddělení dochází interní nebo neurologický konziliář. Další odborná vyšetření (ORL, oční, kožní, gynekologie, chirurgie) jsou prováděna na ambulancích psychiatrické nemocnice. Ke specializovaným vyšetřením mimo PNvD jsou pacienti převáženi sanitním vozem v doprovodu personálu oddělení.
 
Pokud to zdravotní stav pacienta umožní, mohou pacienti využívat samostatné nebo společné vycházky v areálu. Vycházky po areálu s rodinou povoluje lékař dle stavu pacienta, stejně tak vzdálení mimo nemocnici či dovolenky.

Po kompenzaci psychického stavu je pacient propouštěn do domácí péče s rodinou nebo v případě, že rodina není schopna poskytnout pacientovi potřebnou péči, tak do sociálního zařízení.  Sociální pracovnice našeho primariátu vám pomůže vybrat vhodné zařízení, které odpovídá diagnóze pacienta či pomůže s řešením dalších finančních či sociálních problémů pacienta (tel. 377 813 225).

Návštěvní dny na odděleních jsou Po - Pá 13.00 - 17.00, So + Ne 9.00 - 11.00, 13.00 - 17.00. Mimo návštěvní hodiny jsou návštěvy povoleny jen po dohodě s lékařem.

Informace o zdravotním stavu pacienta jsou poskytovány pouze lékařem, a to pondělí - pátek 13.00 - 15.00, telefonicky nebo osobně.

 

03.odd

 Oddělení 3

 

05.odd

Oddělení 4

 

05.odd

Oddělení 5

 

Video

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

 

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany
IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

linkedin logo

Certifikát kvality a bezpečí
Certifikát kvality a bezpečí

 

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE/LÉKAŘKU

se specializovanou způsobilostí

v oboru psychiatrie

 

Další volné pozice

 

Kvalitní a bezpečná nemocnice
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018

 

Dotační programy

norske fondy

iop

  SSL certifikát

 eu opz

© 2019 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz