Primářka: MUDr. Lenka ŠTOLFOVÁ

 

Oddělení 30 je moderní, nadstandardně vybavené 60-lůžkové příjmové a doléčovací koedukované oddělení zaměřené na péči o pacienty s psychotickými, afektivními poruchami, neurózami (úzkostné a fobické poruchy, poruchy přizpůsobení apod.), a poruchami osobnosti (bez agresivních a asociálních projevů).

Úsek je rozdělen na část uzavřenou (30A - přízemí) čítající 30 lůžek, která je určená především k diagnostice a zahájení terapie a část otevřenou (30B – 1. patro), kde těžiště práce spočívá v doléčení a psychiatrické rehabilitaci.

Provozujeme systematickou individuální i skupinovou psychoterapii,  psychofarmakologickou, režimovou a psychiatrickou rehabilitační léčbu pro muže a ženy ve věku 18-65 let. K dispozici je jóga, relaxace, ergoterapie, arteterapie a fakultativně také muzikoterapie.

Našim pacientům poskytujeme komfort třílůžkových pokojů s dostatečně prostorným zázemím k odpočinku. Ve společných prostorách obou úseků se nachází jídelna a společenská místnost vybavená televizí, sportovními pomůckami a deskovými hrami. Kromě jiného v areálu nemocnice funguje velmi kvalitní knihovna.

Oddělení je svou náplní vhodné pro motivované pacienty, kteří zvládnou zařazení do strukturovaného programu.

 

Oddělení 22 je ženské oddělení otevřeného typu určené zejména pro léčbu chronických psychotických onemocnění vyžadujících dlouhodobější hospitalizaci. Disponuje 43 lůžky a důstojným zázemím pro kolektivní aktivity (komunitní setkání, ergoterapie, muzikoterapie, psychoterapie). Nedílnou součástí režimové léčby je také psychosociální rehabilitace a podpora návratu pacientů do přirozeného prostředí.

 

 Oddělení 30

 

 Oddělení 22

Orientační plánek

Orientační plánek

Kontakt

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Ústavní ul., 334 41 Dobřany

IČ: 00669792
DIČ: CZ00669792

Spojovatelka
tel.: 377 813 111

ID datové schránky: 4k429ud

SSL certifikát

Volná místa

Přijmeme

LÉKAŘE

se specializovanou způsobilostí
v oboru psychiatrie

Další volné pozice

Dotační programy

norske fondyiop

© 2017 Psychiatrická nemocnice v Dobřanech | realizace webprofirmy.cz